Gyakran ismételt kérdések
Hogyan kérhetek időpontot a rendelőbe?
Rendelőnkbe időpontot közvetlenül telefonon H-P 09:00-19:00 óra között tud kérni.
Időpontját kérheti e-mail-ben is, vagy a weboldalon található űrlap kitöltésével és beküldésével, visszahívást is kérhet rendelőnktől.
Mit tegyek ha az előjegyzett időpont nem megfelelő, és szeretném lemondani vagy átütemezni?
Amennyiben az előre időpont mégsem megfelelő Önnek, annyiban kérjük, hogy ezt mihamarabb jelezze rendelőnk felé. Ezt legkönnyebben közvetlenül telefonon teheti meg, de küldhet részünkre SMS-t vagy e-mailt is.
Kérjük pácienseinket, hogy amennyiben nem megfelelő az időpont azt !mindenképpen! jelezzék rendelőnk felé, hogy más pácienseknek helyet adhassunk.
Meg nem jelenés, az és az időpont lemondásának elmulasztásáért 10.000 Ft meg nem jelenési díjat számláz ki rendelőnk.
Hogyan készüljek fel egy fogászati kezelésre?
Fogászati kezelés előtt, javasoljuk az alapos fogmosást, valamint fogselyemmel a fogközök alapos tisztítását. A kezelés előtt kérjük, legkésőbb 2 órával étkezzen (bármit ami Önnek megfelelő), folyadékot fogyasztani lehet (bármit ami Önnek megfelelő).
Kérjük, hogy a kezelésre ne éhgyomorra érkezzen!
Szokásos gyógyszereit, vitaminjait beszedheti (kivétel: vérhigító- de ezt minden esetben a kezelőorvossal, valamint háziorvossal egyeztetni szükséges! Minden esetben csak orvos utasítására szakíthatja meg ezen gyógyszerei szedését!).
Javasoljuk, hogy a kezelés megkezdése előtt, a rúzst törölje le, haját fogja össze, amennyiben lehetőség van rá- bajuszát vágja le (teljesen vagy rövidre), ruházata legyen kényelmes.
Mi fog történni az első találkozás alkalmával?
Az első találkozás alkalmával, konzultáció és felmérés, valamint fogászati szűrés történik, amelynek része, hogy panoráma OPT Rtg. felvételt készítünk (helyszínen a rendelőben). Amennyiben Ön rendelkezik 3 hónapnál nem régebbi Rtg. felvétellel, annyiban nyugodtan magával hozhatja, ebben az esetben nem szükséges az új Rtg. felvétel készítése. Amennyiben rendelkezik esetleg régebbi Rtg. felvétellel/felvételekkel annyiban azt/azokat is magával hozhatja, amelyek segíthetik orvosaink munkáját.
3 hónapnál régebbi Rtg. felvételek esetén is új Panoráma Rtg. felvételt készítünk rendelőnkben, a diagnózis felállításához, valamint a kezelési terv elkészítéséhez. Amennyiben az időpont egyeztetésnél a páciens részéről felmerül a kezelési igény, annyiban azt az első találkozás alkalmával megkezdjük.
A Rtg. felvételeket nem készítjük el, amennyiben Ön terhes, vagy gyanítja, hogy terhes lehet! Erről kérjük mindenképpen tájékoztassa kezelőorvosát!
Mikor lehet étkezni, és mit lehet enni fogászati kezelés után?
Étkezni és inni minden esetben csak az érzéstelenítő teljes elmúlása után szabad, a félrenyelés kockázata miatt. Az érzéstelenítő elmúlása után, óvatosan és körültekintően kezdjen el ételt és italt fogyasztani. Fogtömés esetén bármit lehet fogyasztani, az a tömésre hatással nem lesz.
Fogeltávolítás vagy szájsebészeti beavatkozások után: 3 napig tejet, tejterméket, apró magas termékeket, kerülni kell, valamint az alkoholfogyasztást, illetve a dohányzást, amelyek lassítják a sebgyógyulást, vagy a sebbe kerülhetnek, ahol gyulladást okozhatnak. Fogeltávolítás vagy szájsebészeti beavatkozások után ideiglenesen fájdalom, vagy szájnyitási korlátozottság léphet fel, így mindenképpen puha, pépes ételek fogyasztása javasolt pár napig.
Igaz, hogy fogeltávolítás után az öblögetés "összehúzza" a sebet és "fertőtlenít"?
Határozottan nem, sőt kifejezetten TILOS bármivel (pálinka, alkoholos ital, kamillatea, víz stb.) öblögetni a kihúzott fog helyét, mert a benne lévő véralvadék ennek hatására eltűnik, és a sebbe egyenes út nyílik a baktériumok számára, amelyek a szájüregünkben folyamatosan jelen vannak. A kihúzott fog helyét sem szívogatni, sem öblögetni nem szabad! Fogmosásnál óvatosan, nagyon puha sörtéjű fogkefével kell tisztítani (főleg a mellette lévő fogakat). Öblögetésre kizárólag, amennyiben ezt az esettől függően, a fogorvos, vagy a szájsebész által felírt, vagy javasolt szájöblögető használható, az orvos utasításainak megfelelően!
Műtét előtt állok, és az orvosom fogászati góckutatást írt elő, amelyről igazolásra van szükségem. Van erre lehetőség?
Igen. Rendelőnkben góckutatásra vonatkozó vizsgálatot is végzünk. Ebben az esetben OPT Rtg. felvételt készítünk, valamint fogászati szűrésre kerül sor, amely során feltárjuk azokat a lehetséges okokat, amelyek megszüntetésével kezdhető el a műtéti beavatkozás. Erről orvosaink szakvéleményt adnak, valamint igazolást állítanak ki. Amennyiben a fogászati vizsgálat során nem merül fel fogászati probléma, annyiban az igazolás és a szakvélemény szintén kiállításra kerül.
Terhes vagyok, és a terhességi kiskönyvbe igazolás szükséges fogászati szűrésről, a nőgyógyász részéről. Van erre lehetőség?
Igen. Rendelőnkben kismamáknak is van lehetőség fogászati góckutatásra, amelynek vizsgálati eredményét felvezetjük a terhességi kiskönyvbe, amelyet nőgyógyásza írt elő. Ebben az esetben nem készítünk Rtg. felvételt, csak egy fogászati szűrővizsgálatra kell készülni, valamint dentálhigiéniai tanácsadást végzünk.
Amennyiben Ön esetleg rendelkezik régebbi (terhesség előtti), Rtg. felvétellel, annyiban azt nyugodtan magával hozhatja.
Régóta nem jártam fogorvosnál, és több fogam igényel kezelést. A fogászati bavatkozások számomra nagy stresszel járnak. Mit tehetek?
A legfontosabb, az egészsége szempontjából, hogy ne várjon, ameddig a fogak nagyon megfájdulnak. Ezek sajnos sok kellemetlenséggel járnak együtt, így még nagyobb stresszhez vezethetnek.
Rendelőnkben nagyfokú empátiával, megértéssel és kedvességgel várjuk azon pácienseinket is akik tartanak a fogászati kezelésektől. Nyugodtan kérjen időpontot rendelőnkbe, egy konzultációra és ismerjen meg minket :)
Rendelőjükben gyermekfogászat is található. Hány éves kortól lehet vinni a gyermekeket?
Felmerülő panasz esetén akár egészen kisded kortól, de a fogászati szűréseket, legkésőbb a tejfogak teljes megjelenése után javasolt elkezdeni. Érdemes a gyermekeket már ebben a korban a fogászati szűrésekkel megismertetni, hogy később, vagy esetleges felmerülő panasz esetén már ismerjék a fogászatot, és ne alakuljon ki bennük félelem :)
Hol található a rendelő?
Rendelőnk Miskolcon (3525), a Szentpáli u. 13.sz. alatt található, a Pláza Parkolóházával szemben. A kapucsengőn rendelőnk neve szerepel, felcsengetés és ajtónyitás után, az első emeleten, az 1-es ajtó.
Amennyiben mégsem találja rendelőnket, hívjon minket telefonon és szívesen útbaigazítjuk.