Dentálhigiéniai kezelések

Miért kell eltávolítani a fogkövet?

A fogkő a fogak felületén maradt lepedék- amely a nyálból kiváló ásványi anyagok hatására megkeményedik, azaz ún. kalcifikálódott plakk alakul ki, amelynek felszínén könnyebben megtapad az újabb plakkréteg. Ez a folyamat vezet a látható fogkő kialakulásához. 
A fogkövet a páciens otthonában saját eszköztárával eltávolítani nem tudja, ehhez mindenképpen fogorvosi vagy dentálhigiénikusi beavatkozás szükséges. 

Dentálhigiéniai kezelésünk keretén belül, ultrahangos teljeskörű fogkőeltávolítást és polírozást végzünk a fogakon, amelynek révén eltávolítjuk a fogkövet a fogak felszínéről. A fogkőeltávolítást követő polírozás eredményképpen pedig a fogak fehérebbé válnak. 
Kezelésünk alatt nemcsak a fogkövet távolítjuk el és a polírozást végezzük el, hanem pácienseinknek személyre szabott szájápolási tanácsadást nyújtunk, amelynek keretében átbeszéljük, és megmutatjuk betegeinknek az egyedi helyes szájápolás lépéseit is. 
A dentálhigiéniai beavatkozás előtt plakkfestést is végzünk, amelynél a fogakon maradt lepedéket festjük meg, egy speciálisan- erre a célra készült "festékkel", amelynek segítségével felismerhetőek azok a felületek a fogaink felszínén, ahol elégtelen lehet a fogmosás. A plakkfestés segítségével a későbbi személyi fogápolás hatékonyabban végezhető, így hosszútávon megelőzhető a fogszuvasodás, és az ínybetegségek kialakulása. 

A fogkő jelenléte a fogakon hosszútávon károsítja a zománc szerkezetét, és parodontológiai problémát okoznak, amely a fog elvesztésével járhat!
A rendszeres fogkőeltávolítással jelentősen csökkentethetjük, a fogszuvasodás és az ínyvérzés kialakulásának esélyét. 
A fogkőeltávolítás végén végzett polírozás célja, hogy teljesen sima felszínt hozzunk létre a fogak felszínén ezzel késleltetve és a fogkő újbóli kialakulását. 


Hatékony otthoni szájápolással, és a lepedék teljeskörű eltávolításával csökkenthető a fogkő kialakulásának esélye is.